KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16186175

nr 1618 6175

Nils Kölare

(1930-2007), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad a tergo 2004. Olja på pannå, 12x60 cm, yttermått inklusive ram: 32x80 cm

Kondition: skadad

Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 6 maj 2024
kl 19:19:02

Nils Kölare

Läs mer om Nils Kölare